By A Web Design

Stovykla „Pažink Lietuvą keliaudamas“

Besibaigiant vasarai ir prasidedant naujiems mokslo metams Kupiškio r. Subačiaus gimnazijos Noriūnų J. Černiaus pagrindinio ugdymo skyriaus vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo stovykloje „Pažink Lietuvą keliaudamas“.

Pirmąją stovyklos dieną stovyklautojai leidosi į kelionę link Žemaitijos nacionalinio parko. Pakeliui aplankė vieną ilgiausių pažintinių takų Lietuvoje – Mūšos Tyrelio pažintinį taką per pelkę, kuris tęsėsi apie 8 km. Nukeliavę į Žemaitiją aplankė Šaltojo Karo muziejų bei pasiplaukiojo skaidriomis valtimis Platelių ežere. Nors oras nedžiugino, tačiau energingieji žemaičiai pakėlė nuotaiką smagiais pasakojimais ir žemaitiškų žodžių pamokėlėmis.

Antroji stovyklos diena – kelionė iki Aukštaitijos nacionalinio parko, aplankant Gražutės regioninį parką. Priešingai nei pirmoji, lietingoji diena, ši buvo kur kas gražesnė, todėl stovyklautojai be vargo įveikė 11 km naujai įrengtą Šventosios aukštupio pažintinę trasą. Keliaudami ne tik grožėjosi Antalieptės marių kraštovaizdžiu, bet ir turėjo netikėtą atrakciją – savarankišką persikėlimą pontonine perkėla per siauriausią Antalieptės marių vietą. Įveikę pažintinę trasą stovyklautojai keliavo toliau – aplankė Ignaliną, pasivaikščiojo po Palūšę, lankėsi ir medų degustavo Bitininkystės muziejuje Stripeikiuose, kopė į Ladakalnį, Ginučių piliakalnį, užsuko ir į Ginučių vandens malūną.

Trečioji diena – kelionė į Labanorą. Nuvykę į vieną gražiausių Lietuvos girių – Labanorą – stovyklautojai turėjo galimybę dalyvauti pažintiniame žygyje vedami ketvirtos kartos eigulio Gedimino, kuris susipažindino su girios ypatumais, istorine regiono praeitimi, miško biologine įvairove. Keliaudami po Labanorą ne tik klausėsi pasakojimų apie girią, bet kartu spėjo ir pagrybauti, pauogauti. Grįždami iš žygio po girią, stovyklos dalyviai aplankė Mindūnų apžvalgos bokštą (36 m aukščio), pasižvalgė po Baltųjų Lakajų apylinkes.

Paskutinioji diena – svečiuose pas kaimynus. Uždarydami stovyklą stovyklos dalyviai rinkosi pas kaimynus, vyko į Šventosios kraštovaizdžio draustinį. Čia pasivaikščiojo po mišką, aplankė Inkūnų bažnyčią, ragavo Inkūnų šaltinio vandens, stebėjo danielius Mikierių danielyne, o pabaigoje patikrino savo žinias viktorinoje.

Apibendrinant visas stovyklų dienas, reikia pasakyti, jog stovyklos metu mokiniai ne tik nuvažiavo ne vieną šimtą kilometrų, savomis kojomis pažintiniais takais nuėjo per 25 km, plaukiojo baidarėmis, aplankė nemažai lankytinų objektų, pabuvo gamtoje, o ir sužinojo, patyrė kažką naujo.

Mokytoja Irma Šemetaitė

Ugdymo organizavimas

Mieli mokiniai, mokinių tėvai, globėjai

Mokyklos patalpose prašome dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, lauke laikytis ne mažesnio kaip 1 metro atstumo tarp asmenų.

skaitykite REKOMENDACIJAS >>>

Kiekvienai klasei skirtas atskiras kabinetas:

pradinių klasių mokiniai mokosi savo kabinetuose;

5 klasės mokiniai – lietuvių kalbos kabinete;

6 klasės mokiniai – matematikos kabinete;

7 klasės mokiniai – istorijos kabinete;

8 klasės mokiniai – geografijos kabinete;

9 klasės mokiniai - menų kabinete;

10 klasės mokiniai – rusų kalbos kabinete

Copyright © 2020 Noriūnų J. Černiaus pagrindinė mokykla. Visos teisės saugomos.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU Bendrąją Viešą Licenciją.
Joomla Templates by Joomla51.com